aGwerblog to blog kosmetyczny z elementami lifestylu, porad i makijażu.

Podsumowanie roku 2014 | niekosmetycznie

          Muszę przyznać szczerze, że rok 2014 był dla mnie rokiem bardzo wyjątkowym. Zarówno pod względem bloga, jak i życia osobistego czy zawodowego. Bardzo dużo się zmieniło w ciągu tych 365 dni i muszę przyznać z czystym sercem, że te zmiany były bardzo pozytywne. Mam nadzieję, że część z nich zaowocuje w przyszłym roku, na co bardzo liczę, ponieważ moje przyszłe plany są bardzo... wygórowane. Jednakże o planach na nowy rok i o realizacji tegorocznych będzie osobny post w okolicach stycznia. Dziś zapraszam Was na trochę osobiste podsumowanie minionego roku! BLOGOWO:

          W ciągu tego roku blog przeszedł naprawdę wiele zmian, poprzez zmianę szablonu po zmianę nazwy. Właśnie w tym roku blog coraz-mniej.blogspot.com przeszedł transformację na agwerblog.pl i mówiąc szczerze, nie mam pojęcia czemu od razu na to nie wpadłam! Bardzo się cieszę, że postawiłąm na zmianę nazwy i nie bałam się, że blog na tym ucierpi. Na szczęście nowa nazwa bardzo dobrze się przyjęła i właściwie myślę, że sporo pomogła w budowaniu mojej... "marki" mówiąc brzydko. Teraz mam nadzieję, więcej osób kojarzy aGwer! Pozostało mi jedynie pomęczyć się ze zmianą FP, za co zabieram się i zabieram, ale to będzie jedna z wielu zmian w 2015 roku :)
         Ponadto w tym roku popełniłam największy błąd w karierze blogerowej. Przeniosłam się na Wordpressa, który okazał się dla mnie nie do ogarnięcia (a zaznaczę, że sam html to nie czarna bajka dla mnie). Nie byłam w stanie tego znieść, a najbardziej wnerwiał mnie brak możliwości komentowania przez bloggera. Możliwości dawał disqus, albo komentarze wordpressowe. Wytrzymałam bodajże miesiąc i wróciłam do bloggera. Na szczęście!
          W tym roku zostałam również Ambasadorką Shiny Box, co dla mnie jest bardzo miłym wyróżnieniem, ponieważ moja praca w taki drobny sposób została doceniona. Uwielbiam dostawać niespodzianki i te pudełka są dla mnie comiesięczną dawną niewiadomej, którą bardzo lubię. Może ktoś uznać, to za pierdołę, ale ja się strasznie ucieszyłam, że mi to zaproponowali i mam nadzieję, że ze mnie nie zrezygnują!
          Również dzięki blogowi w tym roku byłam na kilku spotkaniach blogerskich, między innymi w Szczecinie i na pierwszym takim spotkaniu w Warszawie, Secrets of beauty na którym miałam zaszczyt poznać kilka cudownych blogerek (Siouxie :*). Jedną z nich jest jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa Alicja, z bloga www.alajarzabek.pl. Nie sądziłam, że dzięki blogowi poznam kogoś tak podobnego do mnie. Mamy wiele wspólnych cech, podobne opinie, poglądy na wiele tematów i przede wszystkim... identyczne poczucie humoru. Musicie mi uwierzyć, że jak ja spotykam się z Alą, to wracam z zakwasami na brzuch od śmiania. Takie z nas super blogerki! I zajeżdża od nas fejmem i jesteśmy fejmiarami! Bardzo się cieszę, że ją poznałam i coś czuję, że będzie to znajomość na lata :* (w takich momentach, jak to mówi Ala "cieszę się, że założyłam bloga").

PRYWATNIE/ZAWODOWO:

          Połączyłam te dwie kwestie, ponieważ moje życie prywatne w tym roku mocno związało się z życiem zawodowym. Przede wszystkim, po pięciu latach studiów obroniłam tytuł magistra i od września 2014 roku, przed nazwiskiem, mogę sobie postawić trzy słodkie literki "mgr". Ponadto kilka miesięcy wcześniej zdałam egzamin czeladniczy, w zawodzie wizażysta. Chociaż ocena końcowa, niezbyt mnie zadowalała, tak egzamin końcowy w szkole zdałam celująco, jako jedna z nielicznych.
          W związku z zawodem udało mi się w ciągu tego roku mocno powiększyć moje portfolio. Chociaż nie maluję jeszcze tak często jak bym chciała i nie wszystkie moje prace mogę uwiecznić, to jednak uważam, że jak na tak krótki okres moje portfolio jest całkiem okej. Mam jeszcze sporo do zrobienia, dużo planów jeżeli chodzi o makijaże fotograficzne, ale uważam, że jestem na dobrej drodze. 
           Niesamowicie się w tym roku rozwinęłam, zarówno w fotografii, która od lat jest moją pasją, jak i w wizażu, który pokochałam stosunkowo niedawno. Nie tylko ja zauważam progres moich umiejętności, ale i moi znajomi, rodzina. Jeżeli chodzi o wizaż, obiektywne oko również widzi, że od początku mojej drogi mocno się rozwinęłam, co bardzo mnie cieszy. Ogromny nacisk w tym roku stawiałam na praktykę i ćwiczenie kunsztu, bardzo chcę to robić dalej i mam nadzieję, że rok 2015 również będzie obfitował w szkolenia. Na jednym z nich byłam w Warszawie i było to szkolenie, w Pro Make Up Academy z Maxineczką
          Kolejnym małym osiągnięciem osobistym i poniekąd zawodowym, była publikacja mojego makijażu po raz pierwszy na stronie głównej Make up Geek. Może to pierdoła, ale mnie zrobiło się niezmiernie miło, że mój makijaż został wyróżniony wśród tak wielu publikowanych tam makijaży!
          Już bardziej w prywatnej strefie stałam się bardziej pewna siebie, sprecyzowałam swoje marzenia, co niesamowicie pomogło mi obrać drogę, którą chcę kroczyć w przyszłości. Nabrałam więcej dystansu do otaczających mnie ludzi i świata, mniej się przejmuję (choć wciąż za dużo) i pracuję nad swoim charakterem. Jestem bardziej odważna, bardziej otwarta, nie mam już problemów z poznawaniem nowych ludzi (co w pewnym okresie mojego życia, było dużym problemem) i mam niesamowicie dużo energii do działania. Znalazłam swój cel, do którego chcę dążyć!

          Bardzo się cieszę, że tu jestem. W tym momencie. Jestem strasznie szczęśliwa, że i Wy tu jesteście i życzę Wam (i sobie) w tym nadchodzącym roku, dużo szczęścia. Zaparcia i wiary w swoją przyszłość. Siły do działania, zapału do samorealizacji i zdobywania nowych celów! Zdrowia i aby rok 2015 przyniósł Wam tylko pozytywną energię!! Szczęśliwego nowego roku!! Mój zapowiada się szalenie interesująco! Kocham Was! :)
- aGwer

Zobacz też:

10 komentarzy :

 1. A ja mam wciąż mętlik, bo obecnie siedzę na Wordpressie, ale za to więcej moich czytelników pochodzi z Bloggera. Jak ogarnę html nieco bardziej, to może uda mi się stworzyć taki szablon, jaki chcę.
  Miło jest czytać, że ktoś się realizuje, znalazł swoją drogę. Ja mam jeszcze to wszystko przed sobą. Wciąż błądzę.
  Wszystkiego dobrego w 2015! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet bez posta podsumowującego można było zaobserwować Twój rozwój. Można się zmotywować czytając tak pozytywny post :) Życzę realizacji wszystkich planów w nowym roku :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze to spełniać swoje marzenia :) Powodzenia w realizacji kolejnych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zuch dziewczyna! i jeszcze więcej szczęścia Ci życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo szczęścia w spełnianiu marzeń Ci życzę! Twoje makijaże bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam z ogromną przyjemnością. Realizacja swoich pasji jest czymś, co może dać w życiu szczęście. Wszystkiego najlepszego w 2015 roku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że rok 2015 będzie dla Ciebie jeszcze lepszy :):*

  OdpowiedzUsuń
 8. Z całego serca życzę Ci dalszych sukcesów i wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Obserwowałam jak Twój blog się zmienia i jestem pod wrażeniem!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeeeej, jestem taka wyróżniona :D Dziękuję Ci za te miłe słowa, no i sama wiesz, że myślę to samo ;)
  Trzymam kciuki, żeby 2015 był dla Ciebie jeszcze lepszy! :***
  Ty Fejmiaro :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem wredna i Cię poprawię :P Bo... jestem wredna :P
   Mój blog, to Ala Ma Kota, a adres strony to alajarzabek.pl :P Mie tu proszę nie mylić! :P
   Bo Ci się policzki zaróżowią :P

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz. Twoje zdanie jest dla mnie naprawdę ważne :)
Jeżeli tekst Ci się spodobał, udostępnij go!

PS. To nie jest miejsce na reklamę.

Makijaże krok po kroku