aGwerblog to blog kosmetyczny z elementami lifestylu, porad i makijażu.

Jak rozkręcić Instagram? 7 sprawdzonych sposobów

jak-rozkrecic-instagram

Instagram to moja ulubiona aplikacja. Nawet pomimo zmiany algorytmu i przycinania zasięgów lubię spędzać czas na przeglądaniu ładnych zdjęć. To miły relaks i przyjemność dla oka. Jak wielu blogerom, Wam na pewno również zależy na dużej liczbie obserwujących. Zważywszy na ostatnie ➥ afery z kupowaniem obserwacji pomyślałam, że to dobry moment żeby Wam podpowiedzieć jak rozkręcić Instagram. Każdy z tych sposobów sprawdziłam u siebie i może niektóre wydadzą Wam się banalne u mnie na dłuższą metę zdały egzamin. Mam nadzieję, że moje rady będą dla Was pomocne i pomogą zdobyć nowych, aktywnych odbiorców. 

jak-rozkrecic-instagram

Jak rozkręcić Instagram?

Cierpliwość to kluczowa sprawa przy rozkręcaniu konta na Instagramie. Pierwsze efekty działań nie będą widoczne od razu. Nowe osoby, nowe komentarze i zaangażowanie pojawi się dopiero po dłuższej chwili. Jak zazwyczaj w takich przypadkach może to być frustrujące, ale nie warto się zniechęcać, bo efekty mogą być bardzo satysfakcjonujące. 

Chyba o tym, że na Instagramie trzeba działać regularnie nie muszę wspominać. Tyczy się to wszystkich działań w sieci. Osobiście uważam, że dla najlepszych efektów najlepiej jest wrzucać zdjęcia codziennie. Ja robię to rano i wieczorem, ale nie każdy ma czas na coś takiego. Jedno zdjęcie dziennie to absolutne minimum. Nie dość, że Instagram ogranicza zasięgi to serwuje nam bezsensowną kolejność. Tzn. bezsensowną dla nas, bo my mamy po prostu kupić reklamę. Warto zadbać o to, żeby wrzucone przez nas zdjęcie dotarło do największej ilości naszych followersów. 

7 sposobów na rozkręcenie Instagramu


ZADBAJ O JAKOŚĆ
Podstawa, o której nie każdy pamięta. Wrzucaj na Instagram takie zdjęcia, które sama oglądałabyś z przyjemnością. Podsuwanie odbiorcom ciekawego profilu sprawi, że będą do Ciebie wracać regularnie. Nikt nie lubi nieostrych zdjęć, na brudnym stole, pozadzieranych skórek czy niewidocznych detali. Możesz wybrać motyw przewodni albo indywidualny układ, który będzie wyróżniał Twój Instagram spośród milionów użytkowników. Patrz na swoje konto jak na całość, a nie jedno zdjęcie, które aktualnie wrzucasz. 
Podpowiedź: pamiętaj o różnorodności, zdjęcia wrzucane notorycznie w tej samej stylistyce/kolorystyce szybko się znudzą i ludzie zaczną uciekać. Pamiętaj, że w tych czasach każdy może mieć "fajnie" konto na Insta, zadbaj o jego unikatowość. 

POBUDZAJ
Czyli wzbudzaj w odbiorcach chęć zaangażowania. Najlepszym sposobem jest po prostu zadanie pytania. Instagram pokazuje w feedzie pod każdym zdjęciem tylko ok. 150 znaków, więc warto właśnie w tej części zadać pytanie. Możesz zapytać o ulubioną rzecz, danie, czynności, wybór - coś powiązanego z wrzuconym przez Ciebie zdjęciem. W moim przypadku sprawdza się to doskonale. Codziennie mam pod zdjęciami od 20 do 40 nawet 60 komentarzy (w zależności od zdjęcia), a przypominam, że dziennie wrzucam dwa.
Podpowiedź: staraj się nie pytać o byle co, ale pobudzaj do tego, aby użytkownicy chętnie odpowiadali na Twoje pytania i prowadź dyskusję w komentarzach. Pozytywnie wpłynie to na Twój wizerunek i kontakty z czytelnikami, a to moim zdaniem jest bardzo ważne.

DAJ SIĘ POZNAĆ
Czyli moja ulubiona zasada 15 minut dziennie. Parę miesięcy temu Kasia Worqshop.pl na jednym ze swoich liveów na FB opowiadała o tym, że przez 10minut każdego dnia zostawiała na innych kontach komentarze o ciekawej treści. Zmodyfikowałam tę metodę do 15 minut dziennie, skupiłam się na kontach, które lubię, śledzę regularnie, które pokrywają się z tematyką mojego bloga i konta na Instagramie. Jak mam więcej czasu robię to nawet dwa razy dziennie i działa! Pamiętaj o tym żeby zostawiać komentarze zarówno na większych kontach, gdzie jest mnóstwo obserwacji bo więcej osób może zwrócić uwagę na Twój komentarz. Tu czai się ryzyko, że zginiesz w tłumie, więc warto napisać coś naprawdę fajnego. Pamiętaj aby komentować też na mniejszych kontach, w ten sposób zauważy Cię mniej osób, ale jest spore prawdopodobieństwo, że zajrzą na Twoje konto i tam zostaną - jeżeli im się spodoba! W moim przypadku regularne stosowanie się do tej zasady sprawiło, że przybywa mi regularnie od 200-600 obserwujących miesięcznie. Całkiem niezły wynik, jak na 15minut prawda?
Podpowiedź: jeżeli masz zamiar zostawiać komentarze typu "super konto, wpadnij do mnie" i tego typu podobne, od razu możesz sobie odpuścić. Staraj się pisać coś kreatywnego, merytorycznego i ciekawego co dotyczy zdjęcia, pod którym zostawiasz komentarz lub jego autora. 

WSPIERAJ
Od zawsze jestem zwolenniczką wzajemnego wsparcia wśród blogerów. To samo dotyczy Instagramu, dlatego fajną opcją jest stworzenie grupy, która będzie wzajemnie komentować i serduszkować nowe zdjęcia. Grupa może mieć 15 osób i aby przyniosła rezultaty każdy musi się w nią zaangażować. Jak to działa? Łamie algorytm i przynajmniej u tych 14 osób, z którymi jesteś w grupie Twoje zdjęcie zawsze się pojawia, a ich regularne komentowanie i polubienia zdjęć zwiększają widoczność Twojego konta. Warto robić to do kilku godzin od publikacji zdjęcia, wtedy efekt jest najbardziej widoczny
Podpowiedź: to ma być przyjemność, a nie obowiązek więc wybierz do swojej grupy osoby, których zdjęcia Ci się podobają, a tematyka jest zbliżona do tej, którą sama poruszasz na swoim Instagramie. Nie ma sensu zmuszać się do komentowania zdjęć, które Ci się nie podobają lub dotyczą skrajnie różnej tematyki od Twojej.

POKAŻ SIĘ
Możesz się śmiać, ale zawróciłam uwagę, że to działa. Jeżeli wrzucasz zdjęcia produktowe, na których są artykuły Twoich ulubionych marek - oznaczaj je. Nie dość, że Twoje zdjęcie będzie widoczne na Instagramie marki w postach, gdzie została oznaczona, to może zwróci na Ciebie uwagę? Okej, może nie zwiększa to bardzo ruchu i zasięgu na Instagramie, ale jeżeli spodoba im się Twoje zdjęcie może pokażą je na swoim koncie? Jeżeli jest duże, na pewno zdobędziesz w ten sposób nowe obserwacje. Poza tym zawsze możesz regularnie zostawiać komentarze czym też możesz zwrócić na siebie uwagę.
Podpowiedź: ten trik niekoniecznie sprawdzi się od razu, a może żadna marka nie zdecyduje się na zrepostowanie Twojego zdjęcia. Jest natomiast szansa, że marce spodoba się Twój Instagram, wejdzie na Twojego bloga i zaproponuje Ci współpracę. Mnie spotkało to parę razy i czasami kończyło się płatnymi działaniami na blogu.

DAJ COŚ OD SIEBIE
Czyli mówiąc krótko - zorganizuj konkurs! Dopóki Instagram nie wprowadził takich ograniczeń jak FB, warto to wykorzystać aby zdobyć nowych odbiorców. Na pewno wiele osób zainteresuje się Twoim kontem, a jeżeli spodobają się Twoje zdjęcia, na pewno zostaną na dłużej. Oczywiście masa osób na pewno ucieknie po ogłoszeniu wyników (to standard), ale nie ma sensu się zniechęcać. To zawsze miły gest wobec odbiorców i sposób na zwiększenie zasięgów konta.
Podpowiedź: jeżeli chcesz aby ludzie brali udział w konkursie, zapewnij im fajną nagrodę i proste zasady. Ważne aby nagrody były skierowane w zainteresowania Twojej grupy docelowej, inaczej to nie ma za bardzo sensu. Nie przesadzaj też z ilością konkursów, bo możesz wywołać zupełnie odwrotny skutek.

NIE OLEWAJ
Jestem zwolenniczką tego, aby dbać o swoich czytelników. Niezależnie czy dotyczy to bloga, konta na Instagramie czy Fanpage'a uważam, że nie można pozostawiać komentarzy i pytań bez odpowiedzi. Sama bardzo nie lubię kiedy zadaję jakieś pytanie i nikt nie raczy nawet zwrócić uwagi na moje słowa. Chętniej wracam do miejsc, gdzie ktoś docenia moją obecność i zaangażowanie. Sama staram się odpowiadać na każdą wiadomość i w miarę możliwości na komentarze, które znajduję pod zdjęciami na Instaaramie. 
Podpowiedź: jeżeli chcesz aby Twoje konto regularnie rosło i wzbudzało pozytywne emocje, zawsze dbaj o swoich czytelników, to w końcu dzięki nim ta aplikacja jest taka fajna.

jak-rozkrecic-instagram

Na koniec kilka słów o InstaStories. To bardzo fajna forma bezpośredniego kontaktu z osobami, które obserwują konto na Instagramie. Osobiście bardzo lubię interakcję i wiadomości, które dostaję zazwyczaj po każdym wrzuconym Stories. To też fajna forma, którą możemy wykorzystać do wywołania zaangażowania na koncie, wymiany szybkich krótkich wiadomości i nawiązywania kontaktów. Zawsze pytanie można zadać osobiście i poprosić o odpowiedź pod najnowszym zdjęciem. Myślę, że tej formie komunikacji należy się osobna notka, ponieważ ma ogromy potencjał i warto go wykorzystać!

Ufff! Mam nadzieję, że Was nie zamęczyłam. Nie chciałam wrzucać tutaj oklepanych informacji o tym, że musicie dobrać odpowiednie hashtagi (bo to logiczne i każdy powinien dobierać je w zależności od tego, co znajduje się na zdjęciu i jaka jest tematyka konta), że każdy powinien mieć w ciekawy sposób uzupełnione BIO. Mam nadzieję, że moje rady będą przydatne i sprawdzą się również i u Was. Pamiętajcie aby być cierpliwym! W końcu nie od razu Kraków zbudowano. Koniecznie dajcie znać jakie są Wasze sposoby na rozkręcenie konta na Instagramie! Ja zawsze uważa, że trzeba działać w zgodzie z samym sobą. Jeżeli liczą się dla Was tylko liczby to najłatwiej jest skoczyć na allegro, ale jednak stawiacie na jakość, to czeka Was trochę pracy. Póki robicie to, co sprawia Wam przyjemność i robicie to z sercem, Instagram będzie rósł w siłę i Wasi odbiorcy będą rosnąć siłę.

Podrzucam Wam też link do ➥ ebooka Instagram Ninja, który swego czasu pomógł mi zmienić podejście do Instagramu. Zajrzyjcie też do artykułu na stronie sprawnego marketingu ➥ o budowaniu marki na Instagramie.

Jakie zdjęcia najbardziej lubicie oglądać na Instagramie?

- aGwer

Zobacz też:

66 komentarzy :

 1. Co miałaś na myśli, pisząc o konkursowych ograniczeniach Facebooka? :) Przydatne rady, z większości zdawałam sobie sprawę, choć nie wszystkie dam radę wdrożyć, np. nie jestem w stanie wrzucać zdjęć codziennie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z konkursami na FB trzeba uważać. Nie wolno wymagać polubienia, ani udostępnienia informacji o konkursie - co jakby nie patrzeć jest głównym powodem robienia konkursu, czyli rozgłos - trzeba zapewnić odpowiedni regulamin i jeżeli ktoś zgłosi Twój konkurs, można nawet ponieść kary pieniężne.
   Stąd np. u mnie konkursów na FB już nie ma i nie prędko się pojawią.

   Usuń
  2. O widzisz, a ja słyszałam, że można wymagać polubienia profilu, ale nie można oznaczania kogoś i udostępnienia... :(

   Usuń
  3. Nie można, ani tego, ani tego. Niestety jest to zabronione regulaminem serwisu :(

   Usuń
  4. Z tego co ja ostatnio czytałam, to jednak można, tzn. nie jest to zalecane, bo tak naprawdę nie można sprawdzić, czy ktoś faktycznie polubił, czy też nie, ale fb wprost tego nie zabrania.

   Usuń
 2. Ciekawe porady, część z nich stosuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że się u Ciebie sprawdzają :)

   Usuń
 3. Ale piękny blog! Przepraszam, że zaczynam od tego ale jest tutaj strasznie ładnie i przejrzyście:-)

  Dziękuję za super porady! Na moim Instagramie jeszcze sporo pracy, ale.... dzisiaj skupiam swoje zmysły tylko na tym temacie i przeczytałam tego już tyle, że mam nadzieję, że uda mi się znaleźć złoty środek i przybędzie mi obserwatorów!

  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że uniwersalnego złotego środka nie ma, ale każdy może znaleźć swój sposób :) Powodzenia!!!

   Usuń
 4. Swietna (jak zawsze) rady, u mnie sprawdza sie systematycznosc w dodawaniu zdjec ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też. Zdecydowanie podskoczyła ilość obserwacji od kiedy mocniej angażuje się w regularne publikowanie zdjęć :)

   Usuń
 5. Kiedyś wrzucałam zdjęcia na Insta codziennie, ale zauważyłam, że robię to "na siłę", aby było, więc zrobiłam miesiąc przerwy od Insta i zobaczymy, co będzie dalej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak napisałam - ważne aby działać w zgodzie ze sobą :) Jeżeli codzienne wrzucanie zdjęć Ci nie leży, rób tak jak czujesz najlepiej :)

   Usuń
 6. No to pozostało mi tylko skorzystać z punktu o 15 minutach. Do tej pory wybierałam tylko małe profile i poświęcałam na to około pół godziny minimum.

  Jest jedna rzecz, która mnie ciekawi - czy Instagram nakłada większe ograniczenia dla kont z niniejszą ilością zdjęć. Jakiś czas temu robiłam porządek w starych zdjęciach i zostało ich niewiele. Od tego czasu zaczęłam też mieć problemy z zasięgiem. Może to tylko zbieg okoliczności...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego nie sprawdzałam i nigdzie o tym nie czytałam więc Ci nie powiem. Możliwe, że wtedy Instagram traktuje konto jako nowe i ogranicza zasięgi. Co notabene byłoby bez sensu, bo jak konto ma się wybić jak Instagram wszystko ogranicza?
   Zapłacić ^^ w sumie proste.

   Usuń
 7. W punkt o 15 minutach próbuję przebrnąć już jakiś czas. Staram się udzielać zarówno na tych większych kontakt, jak i mniejszych. Wciąż walczę ze znalezieniem własnego stylu na istagramie i formie zdjęć. Obserwuję również inne konta i zwracam uwagę na to co przykuwa ją u innych. Długa droga przede mną, ale wciąż walczę. Lubię kiedy dodaję zdjęcie mojej osoby, a następnie 1-2 produktów, detali. Czuję wtedy harmonię na profilu. Niestety nie zawsze udaje mi się stosować do tego. Niestety...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli harmonia jest dla Ciebie ważna, to rób tak dalej i staraj się znaleźć na to czas :) Oczywiście są rzeczy ważne i ważniejsze, ale nawet jak poświęcisz te 5-10 minut dziennie to efekt może być pozytywny :)

   Usuń
 8. Ciekawe rady :) Nie wiedziałam, że na FB są teraz jakieś obostrzenia na konkursy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj od dawna jest już sporo ograniczeń. Niestety :(

   Usuń
 9. Świetny i bardzo mądry tekst. Instagram potrzebuje mnóstwo pracy. Ja co jakiś czas próbuję znaleźć czas na te 15 minut komentowania, ale ciągle o tym zapominam. Chyba czas jednak za to się zabrać, bo z resztą staram się działać regularnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne żebyś starała się być regularna. Mam nadzieję, że z czasem znajdziesz swój czas :)

   Usuń
 10. Od jakiegoś czasu zdecydowanie bardziej wolę Instagram niż FB. Na IG jest łatwiejszy i szybszy kontakt z użytkownikami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, też wolę tę formę kontaktu. Szybka i wygodna :)

   Usuń
 11. Mega dawka porad ! Osobiście staram się bardzo stosować do tych punktów ale idzie mi to jak krew z nosa Haha ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne, że je robisz. W pewnym momencie to do Ciebie wróci. Jak masz czas staraj się robić to częściej bo efekty mogą być bardzo zadowalające :)

   Usuń
 12. Jak zawsze przydatny i ciekawy post ! Na pewno będę starać się wdrażać te zasady u siebie 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać czy zauważysz efekty :)

   Usuń
 13. Bardzo fajny i ładny blog...Cudowne zdjęcia..komentuję dużo zdjęć na instagramie,jednak u mnie dzięki temu komentarzy nie przybyło w ogóle...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A długo to robisz? U mnie efekty pojawiły się dopiero po kilku miesiącach.

   Usuń
 14. Dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami :) muszę zdecydowanie zastosować w życie zasadę 15 minut, o ile planowanie i robienie zdjęć przynosi mi frajdę, to aktywny udział na IG jest dla mnie wyzwaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czemu? Nie lubisz tej aktywności czy brakuje Ci czasu?

   Usuń
  2. Zdecydowanie to drugie. Nie chcę zostawiać komentarzy typu: fajne, super, wow...na merytoryczne komentarze potrzeba więcej czasu, stąd poddaje się na starcie

   Usuń
 15. Bardzo przydatny wpis ;) Bardzo lubię Instagram, tę społeczność, odkrywanie pięknych, wyróżniających się profili. Wielka szkoda, że z fajnego serwisu społecznościowego zrobiło się to, co się zrobiło. Te algorytmy, ograniczanie zasięgów - wszystko obraca się wokół kasy. Muszę wprowadzić zasadę 15 minut, bo przyznam, że zostawianie komentarzy u innych naprawdę przynosi rezultaty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobił się drugi FB po prostu, a tam tylko parcie na kasę... Kiedyś było mniej atrakcji, ale było też łatwiej.

   Usuń
 16. Bardzo fajny post, dziękuję serdecznie! <3 Wiem, że powinnam popracować nad regularnością wpisów i nie bać się instastory... Człowiek uczy się całe życie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powinnaś! InstaStories jest super :)

   Usuń
 17. Świetny wpis! Bardzo przydatne rady. Część już stosuję, a inne wprowadzę dopiero teraz (te 15 minut to super sprawa). Też właśnie bardzo lubię instagrama i korzystam z niego z wielką przyjemnością (choć mistrzem zdjęć niestety nie jetem). Zdecydowanie gorzej ma się sprawa z facebookiem, ale na nim nie jestem prawie w ogóle aktywna :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też FB kuleje, ale staram się nad tym pracować. Opracowuję też teraz strategię i zobaczymy co z tego wyjdzie :P

   Usuń
 18. Zanudziałaś? Niezła z Ciebie kokietka ;) Artykuł bardzo pomocny. U mnie IG niestety kuleje, bo czasu mam ostatnio mega mało i jakoś ciężko u mnie z organizacją. Ale się staram. No cóż, trzeba spiąć poślady i wprowadzić Twoją zasadę 15 minut :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że tak myślisz i mam nadzieję, że znajdziesz w końcu więcej czasu :)

   Usuń
 19. Kiedyś nie oznaczałam ale teraz robie to jak mi się zdjecie widzi, do dzis pamietam jak moje zdjecie udostępnił Tous i było wow <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też kiedyś nie oznaczałam, bo w ogóle na to nie wpadłam. Teraz robię to zdecydowanie częściej i czasem dzieje się coś fajnego, a czasem cisza :) Ale nie ma w tym nic złego, więc czemu nie!

   Usuń
 20. U mnie głównym problemem jest brak czasu na aktywność online u innych, ale pracuję nad tym. :) Raz wychodzi lepiej, raz gorzej. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne, że się starasz i działasz w tym kierunku :) Choć na Twoim insta i tak sporo się dzieje! :)

   Usuń
 21. Fantastyczne porady, bo nie tylko piszesz o tym, co robić, ale też jak - bardzo dziękuję, że podzieliłaś się tymi praktycznymi wskazówkami <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie to mi chodziło. Mam nadzieję, że porady się sprawdzą :)

   Usuń
 22. Hej Agnieszko! Pisałam wczoraj komentarz, ale chyba się nie dodał, więc zostawiam go jeszcze raz. Możesz napisać mi więcej o tych grupach wzajemnej pomocy? Jak taką grupę na IG znaleźć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że one nie są do znalezienia. Po prostu skrzykujesz 14 osób i jak macie już wszystkich tworzysz konwersacje, z której robi się grupa i sobie działacie. To troszkę inne grupy niż te na FB, do których możesz dołączyć. Tutaj jest to jakby zamknięty krąg :)

   Usuń
  2. A no właśnie, nigdy dotąd o takiej grupie nie słyszałam, pewnie też jej nie widziałam :) Ogólnie płaczę nad swoim IG co jakiś czas, bo chociaż uwielbiam tą aplikację, to ona mnie ewidentnie nie lubi :(

   Usuń
 23. Jak zwykle skarbnica wiedzy nie tylko o kosmetykach, ale też o blogowaniu jako takim. Dzięki Agnieszko!

  OdpowiedzUsuń
 24. Mi bardzo pomagają aplikacje które umożliwiają planowanie postów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie to są aplikacje? Ja nie znalazłam jeszcze sensownej. Koniecznie się podziel bo mega ułatwiłoby to działania na Instagramie :)

   Usuń
 25. kochana co to za tła do kompozycji ? szukam wszędzie takich i na darmo :/

  OdpowiedzUsuń
 26. Liczyłam na jakieś lepsze porady :( Takie metody na pewno się sprawdzą, ale tylko w wypadku już lekko rozwiniętego konta. Nie uważam, że są lepsze sposoby, bo chyba po prostu teraz każdy ma instagram i trudno już na nim zaistnieć. Sama obserwuje wiele kont, które mają przepiękny feed, a liczba obserwatorów rzadko przekracza 5 000 obserwujących i nie są to konta prowadzone pół roku, a zdecydowanie dłużej. Ludzie teraz obserwują cię, a za 2 dni już przestają, liczą tylko na korzyść. Myślę, że sama wiesz o czym mówię. bo Twój insta jest na prawdę dopracowany i estetyczny, a 7 000 obserwatorów aktualnie potrafi mieć byle jaki profil.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakie lepsze rady masz na myśli? Jak masz jakieś pomysły - śmiało :)

   Nic innego nie wpadło mi do głowy, o niczym bardziej skutecznym nie czytałam. To są praktyczne kroki, które przynoszą efekty bez oszukiwania kupionymi kontami na allegro albo bez używania aplikacji które robią za nas follow i unfollow.

   Usuń
 27. Niedawno założyłam konto na IG, więc na pewno wykorzystam porady :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że okażą się przydatne :)

   Usuń
 28. bardzo lubie Twoje porady :) dzis pierwszy raz zrobilam live na insta

  OdpowiedzUsuń
 29. Dzięki fajne zrozumiałe porady. Systematyczność i pozytywne podejście to podstawa :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Przyznam szczerze, że bardzo ciekawy wpis! Ja co prawda staram się dodawać ładne zdjęcia, ale nie mam określonej stylistyki, dodaję to, co mi się podoba. Zadaję swoim obserwatorom pytania, rozmawiam z nimi, mam swoją 'grupkę' stałych odbiorców, z czego bardzo się cieszę. :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja cały czas eksperymentuje z IG, ale chyba odnalazłam swój styl w końcu. Staram się udzielać na kontach innych osób ale nie zawsze mam niestety na to czas. Myślę że teraz jest trochę trudniej rozkręcić IG niż kiedyś :/.

  OdpowiedzUsuń
 32. Świetny wpis!Zasadę 15 minut dziennie muszę wprowadzić koniecznie, bo niestety nie zawsze mam czas aby zajrzeć do innych. A w takim wypadku dlaczego miałabym oczekiwać, że oni wpadną do mnie?

  OdpowiedzUsuń
 33. Weronika | littleredbox.pl10 września 2017 14:08

  A wiesz Agnieszko, że ja zaczęłam Cię obserwować od komentarza jaki zostawiłaś na profilu Niebałaganki? Tak właśnie działają polecane przez Ciebie metody. Zamierzam je stosować od dziś!

  OdpowiedzUsuń
 34. Taka grupa wsparcia by mi się przydała, bo ostatnio ciężko mi zdobyć 100 serduszek, a kiedyś udawało się nawet 500 przy mniejszej ilości followersów. Zasadę 15 min stosuję, chociaż złości mnie że muszę wyszukiwać te osoby "z palca" bo nie zawsze widzę ich zdjęcia i wtedy łatwo kogoś pominąć. No i nad systematycznością muszę popracować :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. Twoje zdanie jest dla mnie naprawdę ważne :)
Jeżeli tekst Ci się spodobał, udostępnij go!

PS. To nie jest miejsce na reklamę.

Makijaże krok po kroku